JEDNIČKA Aktuality Talenty pro firmy
Talenty pro firmy

Talenty pro firmy

Vybraní žáci 5. ročníku se v pátek 4. listopadu 2022 zúčastnili soutěže Talenty pro firmu „ T-PROFI, kterou pořádala Okresní hospodářská komora Bruntál v areálu společnosti Bašista. Na zahájení soutěže se přišli podívat zástupci města i ředitelé škol. Principem této soutěže je podpora zavádění polytechnické výuky v rámci odborného vzdělávání a rozvoj kreativního myšlení žáků.  Sočástí je rozvíjení týmové spolupráce s žáky střední školy. 

Naše družstvo tvořené chlapci Jan Brazitikos, Jiří Chlud, Jakub Krejčí společně se třemi chlapci 2. ročníku se SŠP Krnov bylo pod záštitou firmy KOS Krnov. Pečlivě se připravovali na soutěž a s velkým nadšením se zapojilli. Starší studenti SŠP jim byli příkladem.Všichni zvládli zadaný úkol a soutěžní den si užili. I přes přísnost a důkladnost poroty tuto soutěž vyhráli a za krásné 1.místo si domů odnesli aku vrtačku.

Všem moc gratulujeme k vítězství a reprezentaci školy. Součástí byla exkurze po firmě Bašista. Za příjemné pohoštění a zázemí děkujeme panu Bašistovi a obsluhu SOŠ a ZŠ Albrechtice.

 

Zpracovala: Hana Kalábová