JEDNIČKA O škole

O škole

Na první pohled je to jen budova s vysokými okny a starobylou fasádou, která stojí pevně na svém místě už více než sto let. Ale pro ty, kteří prošli jejím vchodem a procházeli jejími chodbami, je to místo plné vzpomínek a příběhů.
I když se časy mění a technologie přinášejí do výuky nové výzvy a možnosti, naše škola si uchovává svého jedinečného ducha. Je to místo, kde se minulost setkává s budoucností, kde se respektuje tradice, ale s odvahou se hledí kupředu.
U nás je každý den novou příležitostí pro každé dítě začít psát svůj vlastní příběh.
To je naše škola - místo pro vzdělávání s přátelskou atmosférou a individuálním přístupem.

Angličtinu zavádíme nepovinně již od 1. třídy, v roce 2023 jsme získali certifikaci k přípravě k mezinárodním jazykovým zkouškám Cambridge English. Jako druhý cizí jazyk nabízíme kromě němčiny a ruštiny také španělštinu. Do výuky cizích jazyků zveme rodilé mluvčí.
Matematiku učíme klasickou metodou.
V předmětu Člověk a svět práce se zaměřujeme na polytechnickou výchovu.

Základní údaje

Název: Základní škola Krnov, Dvořákův okruh 2, okres Bruntál, příspěvková organizace
Sídlo: Dvořákův okruh 60/2, 794 01 Krnov
Zřizovatel: Město Krnov
Právní forma: obec

Vedení školy
Mgr. Nikola Krusberská: ředitelka školy, jmenovaná do funkce usnesením rady města č. 506/12/RM/2019 s účinností ode dne 1. 7. 2019.
Mgr. Hana Kalábová: zástupkyně ředitelky

Vymezení hlavního účelu a předmětu činnosti školy
Hlavním účelem zřízení organizace je uskutečňovat vzdělávání a výchovu žáků podle příslušných vzdělávacích programů. Předmětem činnosti, odpovídajícím hlavnímu účelu, je poskytování základního vzdělání.

Statutární orgán organizace
Statutárním orgánem školy je ředitel, jmenovaný radou města. Ředitel jedná jménem organizace a je za její činnost odpovědný radě města. Při své činnosti je povinný postupovat v souladu s obecně platným právními předpisy, s vnitřními právními předpisy obce a jeho vnitřními organizačními předpisy.