JEDNIČKA Aktuality Úspěch našeho žáka
Úspěch našeho žáka

Úspěch našeho žáka

Rádi bychom tímto příspěvkem poblahopřáli našemu žákovi Filipu Slezákovi, který se 18. 5. stal oficiálně mistrem České republiky ve své
kategorii ml. kadeti v záchranářském sportu.

Filip musel dokázat své schopnosti v následujících disciplínách:

1. Záchranný polohový závod na 100 m - závodník plave 50 m kraul, poté 17,5 m pod vodou, vyzvedne ze dna figurínu, která má 60 kg, a
následně s ní plave tam a zpátky.

2. Podplavání překážek na 100 m - plave se volný způsob k překážkám, které se musí podplavat.

3. Tažení figuríny na 50 m - závodník plave 25 m volným způsobem, vezme figurínu a s ní plave zpět.

4. Tažení figuríny s pásem a ploutvemi na 100 m - plave se kraul 50 m se záchranářským pásem. Poté závodník převezme od pomocníka figurínu, kterou připne pásem a plave zbývajících 50 m.

5. Záchranná polohová štafeta v délce 4 x 25 m - ve složení: Marek Nálepa 8.B, David Jochec 8.B, Filip Slezák 6.A, Samuel Hovadík.

Filip sklidil potlesk celé třídy za jeho dosažený úspěch, kterého dosáhl tvrdým a poctivým tréninkem a obětováním svého volného času, bez kterého by to nebylo možné.

Přejeme tedy Filipovi, aby i nadále dělal, co ho baví a naplňuje, a aby dosáhl i na další úspěchy, které má před sebou. Je hezké vidět, že poctivou prací se dostaví zasloužené úspěchy a zároveň být inspirací svému okolí.

Blahopřejeme také dalším závodníkům z naší školy, kteří sice nevyhráli, ale už pouze účastí na mistrovství České republiky prokázali své kvality.

Kavan Petr, třídní učitel